Siia popup sisu

Vajad abi?Vestle meiega siin

katusefermid

Katusefermid

KATUSEFERMID – MIKS KASUTADA EHITAMISEL?

  1. Kiire paigaldus. Katusefermide paigalduseks kuluv aeg on väga lühike kui võrdleme seda klassikalise katusekonstruktsiooni ehitamisega objektil. Keskmise suurusega katusefermid saab paika ühe päevaga.
  2. Tihti on ehitusplatsidel probleem ladustamispinnaga, fermide puhul pole ladustamispinda vaja, kuna fermid saab otse auto pealt tõsta müüride peale. Fermid sobivad kindlasti ehitusplatsidele, kus on ladustamispind piiratud.
  3. Paigaldamine ei vaja rasketehnikat. Reeglina ferme transportiv auto omab ka kraanat, millega saab fermid kas ükshaaval või kogu pakiga korraga tõsta müüride peale.
  4. Meeskonna tööaeg objektil on suhteliselt lühike ning klassikalise viilkatuse paigaldamiseks piisab 2-3 mehest. Kiire paigaldus ja vähene tööjõu kulu mõjuvad kindlasti positiivselt ehituseelarvele.
  5. Katusefermide projekteerimiseks kasutatav programm arvestab kõikide vajalike koormustega: lumi, tuul, katusekate, soojustus, laekonstruktsioon jne. Lisaks sellele on arvutuste käigus arvesse võetud kõik võimalikud koormuste kombinatsioonid. Tellija soovi korral arvestame ka vajalike lisakoormustega.
  6. Fermid on toodetud iga katuse jaoks eraldi, arvestades just selle hoone erisusi ning asukohta. Katusefermid ei ole laokaup, ega toode, mida saab osta ehituspoest.
  7. Ogaplaat fermide kasutusvaldkond on ääretult lai. Neid saab kasutada järgmistes kohtades: vahelaed, viil- ja lamekatused, kasvuhooned, kaar- ja viilhallid.
  8. Fermidest projekteeritud katusel on puidumaht oluliselt väiksem kui klassikalistel sarikatel, kuna ferm on projekteeritud jõudude süsteemina, kus jõud toetuvad ja tasakaalustavad teineteist. Tänu sellele on võimalik ka puidu ristlõiked teha oluliselt väiksemad. Sedasi saavutatakse palju suurem tugevus ja väiksem kulu materjalidele.