Flat Preloader Icon

Katusefermid

Katusefermid – Miks kasutada ehitamisel

L

Võrreldes klassikalise katusekonstruktsiooni ehitamisega objektil on katusefermide paigalduseks kuluv aeg on lühike. Keskmise suurusega katusefermid saab paika ühe päevaga.

L

Tihti on ehitusplatsidel probleem ladustamispinnaga. Fermide puhul ei ole ladustamispind vajalik, sest fermid saab tõsta otse auto pealt müürile. Fermid sobivad kindlasti ka ehitusplatsidele, kus on ladustamispind piiratud.

L

Reeglina on ferme transportival autol kraana, tänu millele saab fermid kas ükshaaval või kogu pakiga müürile tõsta.

L

Meeskonna tööaeg objektil on suhteliselt lühike ning klassikalise viilkatuse paigaldamiseks piisab 2-3 mehest. Kiire paigaldus ja vähene tööjõu kulu mõjuvad kindlasti positiivselt ehituseelarvele.

L

Katusefermide projekteerimiseks kasutatav programm arvestab kõikide vajalike koormustega: lumi, tuul, katusekate, soojustus, laekonstruktsioon jne. Lisaks sellele on arvutuste käigus arvesse võetud kõik võimalikud koormuste kombinatsioonid. Tellija soovi korral arvestame ka vajalike lisakoormustega.

L

Fermid on toodetud iga katuse jaoks eraldi, arvestades just selle hoone erisusi ning asukohta. Katusefermid ei ole laokaup, ega toode, mida saab osta ehituspoest.

L

Ogaplaat fermide kasutusvaldkond on väga lai ja neid saab kasutada järgmistes kohtades: vahelaed, viil- ja lamekatused, kasvuhooned, kaar- ja viilhallid.

L

Kuna ferm on projekteeritud jõudude süsteemina, kus jõud toetuvad ja tasakaalustavad teineteist, on fermidest projekteeritud katusel puidumaht oluliselt väiksem, kui klassikalistel sarikatel. Tänu sellele on võimalik teha puidu ristlõiked oluliselt väiksemad ja saavutatakse suurem tugevus ja väiksem kulu materjalidele.